Ofițer Administrator Polițe de Asigurări

Anunt actualizat: 2022-08-04T11:32:53+03:00

Descriere anunt

Căutăm persoane dornice să se dezvolte pe plan profesional, persoane care sunt pasionate de cifre și de a jongla cu acestea. Dacă ai experiență de minim 1 an în contabilitate, bănci, asigurări și vrei

să începi călătoria spre o carieră solidă și de viitor, acest anunț este pentru tine!

Vrem ca tu să ai: licență în finanțe/contabilitate, asigurări sau administrarea afacerilor, experiență în unul dintre aceste domenii, preferabil 1-3 ani, cunoștințe despre procesele contabile, Excel la nivel mediu și engleză la un nivel conversațional și scris mediu spre avansat.

Noi îți oferim:

• salariu atractiv (3500-4000 lei net), tichete de masă (20 lei/zi), bonus de performanță, tichete

de vacanță,

• training la job și acces la platforma de învățare,

• lucru hibrid ( 3 zile de la birou/ 2 zile de acasă birou București, lângă metrou Aurel Vlaicu),

• alte beneficii care așteaptă să fie descoperite de tine.

Aici ai lista cu responsabilitățile principale:

• colectezi date pentru calcularea primelor de asigurare și a taxelor, procesezi note de credit,

• calculezi bonusuri, ajustări de sfârșit de an, prime de asigurare și taxe,

• analizezi, calculezi și aplici condiții bonus și malus,

• verifici propunerile de facturi,

• urmărești depunerea de către client a declarațiilor de cifra de afaceri,

• prelucrezi liste și rapoarte privind facturarea primelor și taxelor,

• răspunzi la întrebări în timp util și eficient,

• pregătești rapoarte recurente și ad-hoc conform calendarului convenit,

• investighezi situația conturilor, precum și reconcilierea acestora în funcție de intrarea clientului/colegului,

• mediezi reclamații și oferi sugestii pentru remedierea problemelor,

Pentru detalii, sună cu încredere la unul dintre numerele [Telefon] / [Telefon] pentru a purta o discuție pentru a afla mai multe detalii și pentru a te programa la un interviu.

Specificatii

Limba
Romana
Disponibilitate
Relocare
Domeniu
Asigurari
Tip
Full time
Nivel
Studii superioare
Sofer
Fara carnet
Experienta
Incepator ( < 2 ani )
Mobilitate
Disponibilitate deplasari